Projekt Prezent 2015!

PROJEKT PREZEN

Witojcie!

pp_2015_big

 Wraz z silną grupą psich blogerów (Futra Specjalnej Troski, Co Pies Na To?, Wymarzony Pies, Niuchacz, Aktywni z Psami, Urlop na Etacie, Kudłacz Blog, Psie Wędrówki, Pieskie Sprawy, Przez Świat Z Labradorem, Bohun Pies, Oto Janka, Pies w Warszawie, West Wkurzony, Pies do Kwadratu) postanowiliśmy kontynuować zeszłoroczny pomysł okołoświątecznej akcji pod tytułem: “Projekt Prezent”. O co w tym wszystkim chodzi?

 

 

reguamin pp

1. Wybieramy bezdomnego psiaka przebywającego pod opieką Fundacji/hoteliku/domu tymczasowego. Pies nie może być pod opieką schroniska-chcemy mieć pewność,że paczka dotrze bezpośrednio do psiaka.

2. Blogger wybiera futro.które najbardziej oddaje tematykę bloga.

3. Zbiórka jest dobrowolna. Bloger nie czerpie z tego tytułu żadnych korzyści materialnych.

4. Termin zbiórki darów: od 20.11.2015 do 14.12.2015.

Prezent wysyłamy do opiekuna psa na własny koszt : do 3 dni od skompletowania (bloggerze,zrób proszę zdjęcie ofiarowanych darów i umieść je na fanpadżu bądź swojej stronie).

5. Zbieramy (nowe bądź w bardzo dobrym stanie):

  • Karma,
  • Miski,
  • Zabawki,
  • Legowiska,
  • Preparaty odrobaczające,
  • Obroże/szelki (koniecznie dowiedz się jaki rozmiar nosi psiak!),
  • Przysmaki,
  • Smycze,

Ważne : Jeśli i Ty drogi czytelniku chcesz dołączyć do akcji i ofiarować jakiś prezent- uprzedź proszę bloggera jaki przedmiot chciałbyś sprezentować!

6. Podarunki od czytelników przesyłane są pocztą/kurierem/paczkomatem na koszt nadawcy(czytelnika). Na terenie swojego miasta blogger może prezenty odebrać osobiście.

7. Opiekun obdarowanego psa przesyła zdjęcie paczki i czworonoga na adres mailowy blogera.

komu pomagamy

W głębi serca od razu wiedziałam do kogo napisać. Miałam co nieco wcześniej do czynienia z Fundacją Zwierzęca Polana i podobała mi się opieka, praca włożona w  wyprowadzenie na prostą bardzo poranionych czworonogów. Wybór okazał się dość prosty. “Moją” psinkę miałam możliwość poznać osobiście i byłam nią zachwycona!

Oto Abby (wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości BullyEye)!

 

kzpos-27

Oddaję głos opiekunom Abby:

Abby pochodzi z punktu przetrzymań psów w gminie Wielbark. Przez parę m-cy żyła w zbyt małym kojcu z paroma współtowarzyszami niedoli. Kojec, na którego posadzce była paro-centymetrowa warstwa ekskrementów pozbawiony był jakiejkolwiek budy czy innego schronienia. Punkt przetrzymań znajduje się na terenie tamtejszej oczyszczalni ścieków, więc psy mają za towarzystwo wszechobecny smród i szczury.

Dnia 5.09 br. przedstawiciele Fundacji Zwierzęca Polana, zabrali z owego punktu 6 dorosłych psów i dwa szczeniaki, ratując je tym samym przed zbliżającą się wywózką do jednego ze schronisk o bardzo złej sławie (z którym to gmina ma podpisaną umowę). Wszystkie zabrane przez Fundację psy były zaniedbane, zarobaczone, zapchlone, znajdowaliśmy na psach kleszcze, żaden z psów nie miał szczepień.

Obecnie Fundacja dokłada wszelkich starań, aby warunki psów bezdomnych w tej gminie uległy poprawie.

kzpos-15

Abby jest niesamowicie pogodną, młodą (ok. 2-3 letnią), suczką o wielu cechach właściwych owczarkom pracującym 🙂
Naszym zdaniem bdb kandydat do rozpoczęcia przygody z psimi sportami (brakuje jej trochę szybkości, ale wszystko jest do zrobienia – znakomicie sprawdzi się w obiedience).
Obecnie mała przebywa na Śląsku, w okolicach Raciborza i czeka na nowy dom 🙂 (będzie to możliwe po sterylizacji, tj. po 23.11).

basa-8

Z danych „technicznych”:
Abby jest na diecie BARF, obwód szyi ok. 39cm, obwód klatki piersiowej ok. 65cm. Naturalnie posłania, smaczki, zabawki itp. psie akcesoria się nie zmarnują 🙂
Oczywiście Fundacja szuka także wsparcia na pokrycie kosztów sterylizacji małej.

kzpos-22
Mam nadzieję, że też daliście się ponieść urokowi Abby!

Myślę, że już wiecie, dlaczego akurat ona podbiła moje serce 🙂 Jest naprawdę świetna, chce pracować z człowiekiem, wesoła, niełatwo się rozprasza, fajnie skupia w nowych warunkach. Poza tym – jest cudowną, śliczną, delikatną suczką 🙂

Pamiętajcie!

psim świt

orly

Wchodzicie w to?

(po ewentualne pytania i wątpliwości zapraszam na: aboutmyheartchakra@gmail.com lub na fp facebook.com/aboutmyheartchakra 🙂

Po produkty mogę podjechać na terenie Gliwic, ewentualnie dla Abby można coś zostawić  w MADZone – dog training center! 🙂

10 komentarzy na temat “Projekt Prezent 2015!

  1. Trochę mi przypomina Musha- taka mini Mushu z umaszczenia i fredzlów przy uszach 😀 ! więc i My chętnie wam sprezentujemy coś dla Abby! Jeśli możemy chcielibyśmy podarować Abby trochę karmy i przysmaków 🙂 odezwę się do was do adres i wyśle wam pocztą 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.