[kieszonki] jesienne

Nie wiem, jak u Was, ale u mnie deszcz leje od trzech dni. Jesień zapowiada się stanowczo! Osobiście uwielbiam ten okres – począwszy od złotej polskiej jesieni, treningów z ciepłą poświatą, kolorowymi liśćmi, chłodniejszymi porankami, powrotami ze spacerów  do ciepłego domu, siedzenia z Panem Mężem owiniętą w koc, i wszystkimi tymi drobnymi przyjemnościami. Głównym mianownikiem jesiennego lenistwa jest czytanie (aktualnie tnę przez Prachetta, całe szczęście, że napłodził tak wiele książek :)). W tych kieszonkach o dziwo mało będzie psich tematów – mam nadzieję, że to Was nie odstraszy! 🙂

Już nieraz pisałam Wam o Janinie, prawda? Tymczasem zapraszam na jej nowy wpis. Porusza, jest piękny, prawdziwy, poetyczny w ten wspaniale nieegzaltowany sposób, prosty i w słusznej sprawie. Jak będę dorosła, chcę być Janiną. Wszyscy bądźmy jak Janina.

Magda wraca do prowadzenia swojego bloga z przytupem (i w składzie powiększonym o niewielkiego, łaciatego pieska)! Podrzuca garść mądrych rad jak prowadzić swój blog z głową i przyciągnąć do niego więcej osób. Dla początkujących i tych bardziej zaawansowanych.

Na ten wpis trafiłam od Tattwy Czy zauważyliście, że hołubione przez tłumy i ukochane bajki Disneya prezentują nie do końca dobre wzorce? Autorka artykułu podjęła się oceny związków prezentowanych w najpopularniejszych filmach animowanych z rodziny D. Moją ukochaną kreskówką po wsze czasy jest ‘Król lew’, ‘Alladyn’ i ‘Mulan’. Przypadek? 😀 [ang.]

Muszę Wam się przyznać, że moim najgorszym koszmarem jest wojna i klęski żywiołowe, a główną rolę grają w nim moje zwierzęta. Że nie będę w stanie pomóc, że reszta społeczeństwa nie rozumie, że nie pozwolą im uczestniczyć w ewakuacji. Nawet teraz, jak o tym piszę mam ciarki. Stan Teksas wciąż boryka się ze skutkami huraganu Harvey – ale część amerykańskich władz i właścicieli nie zostawili swoich przyjaciół w potrzebie. Poczułam się troszkę  pokrzepiona. [ang.]

Bawicie się w fotografię? Ja też. Serwis filing podrzuca 10 ciekawych trików, które pozwolą Wam uzyskać bardzo ciekawe efekt na zdjęciach.

Nie wiem jak Was, ale mnie zawsze interesowało drugie dno piosenek – skąd taki, a nie inny pomysł, jaka historia kryje się za ich powstaniem, co autor miał na myśli. Tutaj autorka bloga i dziennikarka bierze na swój warsztat bardzo modną niegdyś piosenkę weselną – ja zawsze zachodziłam w głowę, skąd jej popularność na takich imprezach. Mam też pewną słabość do okresu PRL, dlatego polecam jej cały blog!

Szkoła już tuż tuż! Myślicie nad wyborem kierunku? Partyzantka – jak to ona – konkretnie i celnie pisze o tym, czym tak naprawdę jest praca ze zwierzętami, i z czym trzeba się liczyć obierając taką ścieżkę zawodową.

Na deser mam dla Was dwa wpisy, z jednego bloga. Autorka zrobiła na mnie bardzo duże wrażenie – swoją odpowiedzialnością i odwagą – okazało się, że jej wymarzony szczeniak należy do tak zwanych trudnych psów. Zosia jednak nie poddała się i zdecydowała się szukać pomocy i opisać całą walkę u siebie na blogu. Trzymam za nią i za Nox kciuki i wierzę, że uda im się zbudować fajne wspólne życie.

 

To by było na tyle. Coś Was szczególnie urzekło w dzisiejszej edycji? A może macie jakiś link, którym chcielibyście się podzielić z hartczakrową społecznością? Piszcie, albo zostawiajcie komentarze! 🙂

8 komentarzy na temat “[kieszonki] jesienne

  1. No proszę, tyle lat w psim światku a bloga Partyzantka kompletnie nie kojarzyłam! Koniecznie muszę nadrobić wpisy. Przeczytałam ten który poleciłaś i jest naprawdę trafiony.
    Moim zdaniem wart udostępnienia jest któryś z artykułów ze strony Denise Fenzi (np https://denisefenzi.com/2017/08/31/yes-but/)
    Idealne na jesienne dni 🙂

    Bardzo Ci też dziękuję za udostępnienie moich postów 🙂 Duuuużo mi daje takie wsparcie!

  2. Łyknięte jednym tchem dzisiejsze kieszonki. Wpis u Zochy bardzo w gruncie rzeczy pouczający. A blog Magdy to będzie u mnie konkretne nadrabianie, bo wcześniej nie słyszałam, a jest co czytać 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.