[kieszonki] zimowe

Zima zima zima, pada pada śnieg! Należę do tych osób, które bardzo cieszą się śniegiem. Myślałam, że może z czasem przejdzie mi ta radość, celebracja i ciepłe rozgrzewające uczucie w brzuchu, ale wciąż nie. Ba, jestem jak Lorelai Gilmore, i niczym bloodhound potrafię wyczuć nosem śnieg jeszcze zanim zacznie sypać. Po tym przydługim wpisie zapraszam Was na kieszonki. Tym razem będzie coś dla trenujących mam (wiem, że niewiele ich na pokładzie hartczakrowa, ale myślę, że taką fajną inicjatywą warto się dzielić), ciekawy wywiad z psychologiem,  same mądrości na temat linii work/show, garść innych inspiracji i bardzo ważny, przedświąteczny apel lekarza weterynarii i . Proponuję kubek gorącego kakao i zapraszam na prasówkę.

Nie wiem jak wśród Waszej rasy, ale na pewno w “mojej” I grupie, coraz odważniej i głośniej mówi się o podziałach linii. Coraz więcej osób zainteresowanych pracą z psem dopytuje jak się żyje z takimi psami i czym tak naprawdę różnią się te dwa kierunki hodowlane. LABoratorium bardzo mądrze i fajnie opisało pokrótce różnice wśród linii labradorów, warto do nich zajrzeć.

Wśród mojego rocznika wybór zawodu psychologa był bardzo popularny – mnie również fascynuje psychika ludzka, szczególnie w kontekście kryminalnym – nawiasem mówiąc, jeśli możecie, to polećcie proszę dobre książki i seriale o profilerach – Mindhunter i Blacklist mnie rozczarowało, zaczytywałam się w “Polskich morderczyniach“,”Zbrodnia niedoskonała“. Mam również skrzywienie w stronę patologów (“Bones“, “Trupia farma“, “Umarli mają głos” :P). W każdym razie wracając do meritum, to zapraszam na wywiad z psycholożką, która pracuje na oddziale onkologii i oddziale zamkniętym.

Teraz zapraszam Was na garść inspiracji – w tym artykule przekonacie się, że wprawne oko odnajdzie potencjał nawet w pozornie nieatrakcyjnym miejscu. 

Psiarze powoli wychodzą na salony! Bardzo podobają mi się psie kennele, które można traktować jako mebel (choć nawiasem mówiąc, palec pod budkę, kto traktuje psi kennel jako zastępstwo krzesła obrotowego a.k.a mobilnej szafy), ale to, co zobaczyłam u pieska Manu, to już jest majstersztyk!

Bardzo podoba mi się zestawienie dwóch psich charakterów u Fida i Zaviego – sama kiedyś opublikowałam notkę z psimi ciekawostkami, natomiast taka forma bardzo mi się spodobała.

Jesteście psimi matkami? Ale takiego stada w którym znajdują się zarówno dzieci jak i psy? 🙂 Magda Śliwerska stworzyła bloga, który może być inspiracją dla wszystkich kynologiczych matek – bardzo polecam!

Na deser – mądry głos lekarza weterynarii – każde święta, dłuższe weekendy czy wakacje to okres utraty wiary w ludzkość dla pracowników służb medycznych (tych zwierzęcych też). Tym razem będzie naprawdę serio.

To tyle na dzisiaj! Jak Wam się podobało? Pamiętajcie, że jeśli znajdziecie jakiś wartościowy artykuł, to warto podzielić się nim ze mną, a przeze mnie ze światem w przyszłych kieszonkach! 🙂

 

 

 

 

 

 

5 komentarzy na temat “[kieszonki] zimowe

  1. Psie matki to coś dla mnie – ostatnio kilka koleżanek zabrało mi “pociążowe przeciążenie umysłowe” i fajnie poczytać, że po porodzie można zostać sobą, zachować w życiu pasję.(Osobiście boję się, że będę kolejną ofiarą “pociążowego przeciążenia umysłowego”).

  2. Święta się już zaczęły. Na o2.pl zdjęcie szczeniaczka powieszonego na płocie. Straciłam dzisiaj wiarę. Czy naprawdę dobrych ludzi jest więcej jak śpiewał Niemen?
    Heart Chakro cieszę się, że jesteś. Tylko szkoda, że takich ludzi jak Ty na palcach jednej ręki można policzyć.

  3. Artykuł o Panu weterynarzu świetny 🙂 sama jestem od niedawna w branży i mogę się zgodzić praktycznie ze wszystkim.. I to trochę smutne że niektórzy ludzie naprawdę się tak zachowują… Także nowy fanpejdż do śledzenia:D

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.