[top for dog] Miski podróżne Truelove

Na wstępie muszę Wam przyznać, że ten patent wyhaczyłam nieco wcześniej, więc miałam możliwość testować je nieco szybciej. Zakupiłam jedną na próbę, bo jednak trochę podróżujemy z psami. Ze względu na nasz sposób żywienia byłam bardzo ciekawa jak materiałowe miski sprawdzą się w takim przypadku. Na ile będą stabilne, na ile szybkoschnące. Były z nami w górach, na zawodach, na seminarium, na owcach i na Jurze Krakowsko- Częstochowskiej. Podróżowały jak szalone. Czy się sprawdziły? Zapraszam na recenzję misek Truelove (które otrzymaliśmy od sklepu Tip Top 24 do testów w konkursie Top for Dog!)!

Uzupełnianie płynów po swoim wejściu na seminarium

Zacznę od względów technicznych: to dwa krążki o średnicy 15 cm połączone ze sobą, zapinane na zamek błyskawiczny. Całość waży około 90 g. W sumie pomieszczą 2.7 l płynów: jedna część ma pojemność 1.7, druga 1. Niestety tę właściwość odkryłam dopiero przygotowując się do notki dla Was – dlatego też lałam do obu przegródek tak samo wodę. Jestem oszołomiona swoją inteligencją 😀 Bardzo fajną opcją jest możliwość prania miski w pralce (w temperaturze 30 st).  Dodatkowo posiadają one uchwyt, do którego podpięłam karabińczyk, dzięki czemu są jeszcze wygodniejsze w użytkowaniu. Występują w dwóch jaskrawych kolorach: żółtozielonym i pomarańczowym.

Materiał z którego są wykonane sprawia wrażenie wodoodpornego – jak widać ciecz skrapla się na nim w charakterystyczny sposób. Po wypiciu zostaje lekko wilgotny, wspaniałe w nim jest to, że nie musimy martwić się o przeciekanie  – można po prostu zasunąć zamek i ruszyć dalej, bez zabaw w woreczki foliowe. Podobnie sprawa ma się podczas podawania mokrych karm (a nie pieściłam się z miseczkami do testów – wrzucałam tam mięso WRAZ z suplementami, a moja perfidia sięgała zenitu, gdyż pozostawiłam na noc niewypłukaną miskę). Po jedzeniu wystarczy opłukać materiał pod bieżącą wodą i pozostawić do wyschnięcia.

Nie wypłukałam miski, w której dzień wcześniej była karma. Nosek Nenu potwierdza.
Opłukujemy miskę pod bieżącą wodą.
Pozostawiamy do wyschnięcia

Szczerze powiedziawszy miałam poważne obawy, czy tego typu materiałowa miska ma w ogóle rację bytu przy żywieniu czymś innym niż suchą karmą, dlatego jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tak fajnym wynikiem testów. Bardzo łatwo doczyścić ją do stanu sprzed posiłku, a pamiętajcie, że zawsze można wyprać ją w pralce!

Postój w drodze na Klimczok

Złożony zestaw zajmuje naprawdę niewiele miejsca. Po rozsunięciu zamka wystarczy postawić ścianki, nalać wody, wsypać pokarm i…gotowe!

Postój gdzieś pod Górą Zborów

Miski mają jedną drobną wadę, którą ma większość tego typu produktów – mam wrażenie, że nie są do końca stabilne na podłożu innym niż kafelki/chodnik. No i też głodnym psom trzeba przydepnąć jedno ze skrzydełek, inaczej wyruszą w podróż po całym obszarze usiłując wyjeść resztki z zakamarków. No i właśnie – ani razu nie zdarzyło się, żeby moje psy wypiły wodę do ostatniej kropli – nie wiem, czy to kwestia ich przekonań (dziwny materiał), czy to, że nawet po rozłożeniu zostają zakamarki, w których zbiera się woda (jednak nigdy nie zdarzyło się, żeby przeciekała).

Poranek na zawodach

Niezależnie od moich małych zastrzeżeń jestem bardzo zadowolona, że mamy po jednym egzemplarzu takich misek na głowę i na pewno będą nam towarzyszyć na wszystkich wyjazdach. Są bardzo poręczne, szybko schną, trudno je ubrudzić i można przypiąć je dosłownie wszędzie (żałuję, że jednak nie dołączają karabińczyków do pętelki, no). Jeśli i Wam się spodobał taki patent – możecie je zakupić tutaj.

A jakich misek Wy używacie podczas wojaży? Przekonał Was ten całkiem nowy patent? Macie doświadczenie z materiałowymi miskami dla psów? Co sprawdza się u Was najlepiej?

2 komentarzy na temat “[top for dog] Miski podróżne Truelove

  1. My akurat używamy typowo silikonowej składanej i sprawdza się świetnie. Gdyby nie to, że na mojej liście zakupowej górują ważniejsze rzeczy (chociażby WRESZCIE zakup tego pasu biodrowego!) to bym się pokusiła. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.