Kieszonki na wiosnę

Uff, udało się ostatecznie nam dostać do WordPress’a 😀 Przychodzę do Was z nowym wpisem – przez dłuższy czas gromadziłam kilka fajnych, wartościowych linków, którymi mogłabym się z Wami podzielić – jak zwykle zachęcam do wrzucania tekstów, które Wam się spodobały i chcielibyście podzielić się nimi z całym światem. W dzisiejszych kieszonkach będzie trochę o borderach koli, o tym, że nie wszystkie cechy psów, to kwestia wychowania (ufff… :P), oraz poznacie kulisy nieudanych egzekucji.

Magiczne dzieci – to bardzo dobry tekst Jagny Nowotarskiej, wieloletniej zawodniczki obedience, trenerki tego sportu i właścicielki borderów koli. Fajnie zagłębia się w zagadnienie borderowego móżdżku i z dużym zrozumieniem tłumaczy pewne mechanizmy ich zachowań i sposób postrzegania świata. Lektura obowiązkowa dla każdego, kto chciałby posiadać psa tej rasy u siebie.

W świecie psiego behawioru panuje wiele szkodliwych przesądów, poglądów i zupełnie bezużytecznych rad. Ten artykuł uzasadnia dlaczego kwestie psów trudnych, agresywnych czy reaktywnych, to nie zawsze jest “wina” przewodnika. Nie zawsze mamy wpływ na charakter zwierza, którego mamy w domu. Psi mózg, podobnie jak ludzki, jest zdecydowanie bardziej skomplikowany i złożony, niż nam się wydaje. [ang.]

[uwaga lekka dawka makabry!] Jak pewnie wiecie, lubię do sprzątania posłuchać o zaginięciach, morderstwach, czy uprowadzeniach – niejednokrotnie polecałam Wam kanały na Youtube o tej tematyce, czy relacjonowałam na instastories co ciekawsze sprawy. Tym razem mam dla Was artykuł opisujący…nieudane egzekucje, będące następstwem kary śmierci. Tylko dla osób o mocnych nerwach!

Jeśli czasem (tak jak ja ostatnio) nabierzecie ochoty na obejrzenie z legalnego źródła serialu lub filmu, o którym dawno nie słyszeliście – tutaj natraficie na przyjemną wyszukiwarkę, dzięki której szybko namierzycie “swój” typ. Przydatna sprawa.

Paulina z bloga Biały Jack ostatnio poruszyła bardzo interesujący temat – otóż przyjrzała się bliżej motywowi psa w popularnych książkach. Artykuł jest wzbogacony o przepiękne fanarty, co przyznam było totalnym strzałem w dziesiątkę! Bardzo podobają mi się też ciekawostki dotyczące ekranizacji danych książek. Stanowczo warto zerknąć!

A na deser tekst z pogranicza kryminalno – kynologicznego. Mowa w nim o tak zwanych cadaver dogs – czyli psach wyszukujących zwłoki, lub oznaczających miejsce, gdzie mogło być ciało. Natrafiłam na niego po przemęczeniu Netflixowego dokumentu o Madeline McCann (nudy. nudynudy, nie polecam, chyba, że chcecie znać odczucia pani, która grała w tenisa trzy korty obok ośrodka, w którym doszło do zdarzenia). [ang.]

Jeśli chodzi o polecajki popkulturowe, to w tym cyklu chciałabym Wam polecić grę Divinity: Original Sin II – to taki miły RPG, w którym najlepszą cechą jest to, że można grać w kooperatywie naraz. Część drużyny ma Pan Mąż, część ja i razem sobie spędzamy wieczory cisnąc potwory (rym niezamierzony). Na youtubie natknęłam się ostatnio na podcasty Justyny Mazur – bardzo polecam serię “Po piąte: Nie zabijaj” – bardzo lubię jej spokojny, stonowany głos, sposób opisywania historii. Reszty jej słuchowisk jeszcze nie słuchałam, tym niemniej serię o wydarzeniach kryminalnych gorąco polecam.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logo_kwadrat2.jpg

To już wszystko na dziś – jestem ciekawa jak Wam się podobał powrót kieszonek? To taki niewdzięczny cykl u nas – widać, że bardzo go lubicie, jednak generuje on stosunkowo mało odzewu z Waszej strony, przez co trochę muszę wierzyć Wam na słowo, że jednak lubicie czytać tę serię 🙂

4 komentarzy na temat “Kieszonki na wiosnę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.