[top for dog] Frogg Dumbell – zabawka na jedzenie

Na pewno wiecie, że lubię utrudniać moim psom życie w wyrafinowany sposób. Przede wszystkim, staram się możliwie utrudnić im pobieranie pokarmu. Wbrew pozorom nie jest to kwestia mojej perfidii, a faktu, że psy, nawet te najbardziej kanapowe, potrzebują wyzwań dnia codziennego. Każdy sposób inny niż “tępe” pobieranie pokarmu z płaskiej michy wzbogaca rutynę dnia codziennego i sprawia, że muszą włożyć trochę więcej pracy i wysilić nieco więcej główki aby dostać się do jedzenia.

Dlatego tak chętnie testuje przeróżne zabawki mające na celu taką właśnie stymulację. Tym razem dla Top for dog przetestowałam zabawkę FROGG DUMBELL od O Fiu Fiu. Jesteście ciekawi mojej opinii? Czytajcie dalej! 🙂

Na początku od razu wstrzymam Wasze konie i powiem – to nie jest zabawka dla piesków o tytanowych szczękach. Marka Frogg reklamuje się tym, że zabawki produkowane są z kauczuku pozyskiwanego w zrównoważony sposób ( poprzez oklepywanie drzew, brzmi lepiej niż wygląda, przynajmniej ja wyobrażałam sobie to zdecydowanie fajniej :D). Zabawka jest bardzo elastyczna – chyba nie mam drugiej takiej w naszej imponującej kolekcji.

Dumbell, jak sama nazwa wskazuje, ma kształt hantelka. Z jednej strony znajduje się duży otwór, z drugiej zakończony jest formą przypominającą kwiat. Z zewnątrz zabawka ma rowki, które można dodatkowo wypchać jedzeniem.

Całość jest połączona, więc uważajcie 😀 Polecam używanie sporej ilości smaczków i polepienie jej mokrą karmą, najlepiej całość zamrozić, żeby zminimalizować ryzyko ubrudzenia wszystkiego – ja na przykład nie posiadłam umiejętności wypełniania rowków pastą tak, żeby z nich nie wyciekała i nie brudziła blatu, zaprzestałam tej czynności, głównie ze względu na moje podupadające zdrowie psychiczne 😀

Najlepiej u nas sprawdzał się wariant drobne smaczki + mokra karma + długi gryzak i do zamrażarki na kilka godzin. Psy muszą się troszkę narobić przy wydostawaniu pokarmu, czasem część jedzenia zostaje w tym najwęższym zakamarku, ale wbrew moim obawom, łatwo go doczyścić.

Komu przyda się Frogg Dumbell?

  • szczeniaczkom, które zmagają się z wymianą zębów (tylko pod nadzorem!)
  • starszym pieskom
  • dla piesków ze stanem zapalnym dziąseł, z niekompletnym uzębieniem

Kiedy się nie sprawdzi?

  • U piesków – niszczycieli
  • jeśli chcecie tam podawać cały posiłek (więcej niż dwie łyżki karmy)

Dajcie znać, czy mieliście już do czynienia z zabawkami od Frogg! Jak Wam się spodobały?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.