[Top for dog] NeuroSupport Vet Expert

Prywatnie bardzo lubię preparaty Vet Expert i znam się z nimi nie od dzisiaj 🙂 Także od razu, bez zaskoczeń powiem Wam, że jeśli Wasz pies potrzebuje profejsonalnego wsparcia na polu chorób wątroby, układu moczowego czy pokarmowego – najpierw warto zajrzeć pod ten adres, żeby sprawdzić, czy VetExperci nie zmajstrowali coś pod potrzeby Waszego pupila 🙂

To powiedziawszy opowiem Wam co nieco o preparacie, którego mieliśmy przyjemność testować dzięki formule Top for dog.

Neuro Support jest przeznaczony dla psów i kotów, które wymagają pomocy przy wzmocnieniu układu nerwowego. Jest szczególnie wskazany po urazach, przy psach z niedowładami i dyskopatiami oraz dla psów starszych, jako element spowalniania procesów demencji.

Jak się pewnie domyślacie – mnie zainteresowało oczywiście to ostatnie działanie, patrząc pod kątem ozików, które, co prawda raźno, ale wkraczają w wiek emerytalny 🙂

Co ma w sobie preparat? Samo dobro 🙂

– witamina E

– wyciąg z korzenia z korzenia ostryżu Curcuma longa,

– ekstrakt z winogron Vitis vinifera,

– ekstrakt z zielonej herbaty Camelia sinensis,

– ekstrakt z aksamitki wzniesionej Tagetes erecta,

– ekstrakt z owoców aceroli Malpighia glabra

Witaminy z grupy B (B1, B3, B5, B6, B12) i kwas foliowy wspomagają prawidłowe funkcjonowanie układu nerwowego.

Kwas DHA wspomaga ukrwienie mózgu i przepływ bodźców nerwowych.

Kurkumina stosowana w medycynie jako naturalny przeciwutleniacz o działaniu neuroprotekcyjnym (ochronnym na układ nerwowy).

Pozostałe składniki ( selen, beta-karoten, cynk) odżywiają tkanki, co istotnie wpływa na dobrą kondycję zwierzęcia.

Składniki czynne: ekstrakt z winogron (Vitis vinifera), ekstrakt z aksamitki wzniesionej (Tagetes erecta), ekstrakt z owoców aceroli (Malpighia glabra), wyciąg z korzenia z korzenia ostryżu (Curcuma longa), ekstrakt z zielonej herbaty (Camellia sinensis), witamina E (DL-alpha-tocopherol), beta-karoten, tauryna, cynk, witamina: A, B1, B3, B5, B6, B12, kwas foliowy, kwas DHA, biotyna, selen.

Neuro Support jest zamknięty w kapsułkach twist off (to też jeden z flagowych, vetexpertowych patentów). W teorii wystarczy taką kapsułkę odkręcić i wylać zawartość bezpośrednio do pyska, albo do psiej miski. I tu mam jedyne zastrzeżenie, czy zażalenie bardziej. Otóż kapsułki są kompletnie, 100% gosioodporne. Za żadnym razem nie udało mi się jej ukręcić, jak Vet Expert przykazał, za każdym razem musiałam użyć nożyczek lub noża. Nie polecam próbowania otwarcia kapsułek zębami.

Rybny posmak dość długo wybija się w jamie ustnej.

Skąd wiem? Oj, nieistotne xD

Kapsułki są dość duże, więc wygodnie je trzyma się w palcach i jak już wam się uda ukręcić im tę płetwę, to bez problemu się wyciskają – myślę, że to bardzo wygodny patent dla kociarzy, czy grymaszących psów.

Jeśli chodzi o działanie – to w przypadku preparatów działających wspomagająco na układ nerwowy jest ciężko wychwycić jakiekolwiek różnice ( no w każdym razie, porostu mózgu u Ru nie stwierdzono :)) i w przypadku moich psów (które dostają preparat prewencyjnie, nie leczniczo) to wręcz nie do zauważenia.

Natomiast jest on rekomendowany również przez psich neurologów przy poważnych urazach czy chorobach z objawami neurologicznymi.

Świetny skład, bardzo wygodne podawanie (o ile się nie jest mną) bardzo polecam ten produkt 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.