Nenya

fot. Alicja Zmysłowska

•Nenya /HER HEARTBEAT Made my day/•

m. UROCZA Słoneczny Skraj Lasu ‘Lulu’

o. BUNGEE JUMPING Cloudy Ranc ‘Sorin’

ur. 18.08.2017

border collie

maść blue merle tricolor

płeć: samica

wysokośćt: 51 cm

waga: 15,9 kg

O borderze koli marzyłam jako dzieciak, ale nawet wtedy byłam pewna, że nie zdołam zapewnić mu takiej dawki aktywności, jakiej wymaga ta rasa. Z czasem potrzeba ucichła, a potem pojawiały się marzenia o innych rasach, ale pewność była jedna. Po studiach pies zjawi się na pewno. Padło na aussie, jako tą rzekomo łatwiejszą wersję bordera ( z tym mitem wciąż walczę czynnie na blogu). Okazało się, że mimo obowiązków dorosłego życia praca z psem, psie sporty i wreszcie zawody to woda na mój młyn, moje paliwo, i bardzo ważna część mojego życia.

Fot. Patrycja Kowalczyk

Poznałam wspaniałych ludzi, doskonałe psy. Mam również cierpliwego męża, dzięki czemu w domu pojawiła się właśnie ona 🙂 Do końca starałam się wybierać rozumem, a nie sercem, a jednak los od początku wiedział, które szczeniątko będzie moje. Ona też wiedziała, na każdym etapie swojego życia. Nie sądzę, żebym drugi raz miała okazję tak poznać rodziców i obserwować rozwój malucha od pierwszych chwil życia. To fantastyczne doświadczenie!

Fot. Alicja Zmysłowska

Nenya w okresie swojego dojrzewania (a dojrzewała dłuugo!) miała niełatwy okres – jest bardzo miękkim pieskiem, i moja praca polegała na tym, żeby ją mądrze wspierać i budować pewność siebie.  Jest dość wycofana w relacjach z obcymi osobami, oraz psami. Nie przepada za nowymi znajomościami i nie potrzebuje ich do szczęścia. Wobec osób, które zna jest z kolei przeuroczą glistą ludzką, najwspanialszą, najbardziej oddaną krewetką tego świata. Kocha całą sobą, patrząc na osobę, którą darzy uczuciem cieszy się od czułek po pancerzyk. Jest totalnie bezobsługowa i bardzo, bardzo grzeczna. W pracy will to please wylewa się jej uszami. Ma wyjątkowy on/off – mam wrażenie, że ma ustawienia jak w laptopie – po piętnastu minutach przechodzi w stan drzemki, do momentu, kiedy się jej nie zawoła, nie obudzi. W pracy na popędach działa bardzo dobrze – jest bardziej nastawiona na mnie i moje zadowolenie, niż na zadanie samo w sobie, przez co bardzo łatwo w trakcie występu modyfikować jej reakcje. W pracy staram się jeszcze wciąż uważać na nakładanie na nią presji, jednak raczej nie przeszkadzają jej czynniki zewnętrzne – nie ma problemu z pracą z innymi osobami.

Fot. Patrycja Kowalczyk

fot. Patrycja Kowalczyk

fot. Alicja Zmysłowska

Nenya jako pies pokazowy do wynajęcia podczas obozu dla dzieci i młodzieży w Polanicy Zdroju fot. Patrycja Kowalczyk

Latające Psy, Poznań 2019, fot. Chwila moment studio

LP Wrocław,, 2019, frizgility, fot M. Cholewicka

LP Wrocław 2019, frizgility, fot. M. Cholewicka
LP Wrocław 2019, fot. A. Trzeciak
Latające Psy, Poznań, 2020, fot M. Buzalska
Frizgility, Latające Psy Poznań 2020, fot. Monika Nosek
Frizgility, Latające Psy Poznań 2020, fot. Monika Nosek

OSIĄGNIĘCIA:

 2019

Throw and Go, Level 1, Poznań 2019 11/123 *debiut*

Throw and Go, Level 1, Wrocław 2019 8/131

Frizgility, Wrocław 2019, 14/97

Nenya 1 year movie